Organizacja ekologiczna Greenpeace skrytykowała w poniedziałek Polskę za brak poparcia dla projektu deklaracji, jaką ministrowie środowiska "27" mają przyjąć w czwartek na temat ograniczenia unijnych emisji CO2 o 30 proc. do 2020 r. zamiast uzgodnionych już 20 proc.
Komisarz UE ds. zdrowia John Dalli zapowiedział na łamach niemieckiego dziennika "Die Welt" zaostrzenie walki z paleniem tytoniu. "Ideałem jest Europa wolna od dymu tytoniowego" - powiedział.
Polscy podróżnicy i naukowcy zabiegają, aby władze Peru utworzyły park narodowy dla ochrony słynnego kanionu Colca, odkrytego 30 lat temu przez polską ekspedycję Canoandes 79.
W tym roku we Włoszech cena trufli tak znacznie spadła, że są one niemal na każdą kieszeń - ogłosił dziennik "Corriere della Sera" w związku z inauguracją w mieście Alba w Piemoncie 80. międzynarodowych targów białych trufli.
Szkielet dinozaura, którego głowę otaczała niezwykła "falbana" zbudowana z rogów, odkryli paleobiolodzy amerykańscy w stanie Utah - informuje serwis Discovery News.
Prywatna rosyjska firma kosmiczna i państwowy producent statków kosmicznych zamierzają zbudować i uruchomić do 2016 roku pierwszą komercyjną stację kosmiczną - powiedział agencji Associated Press szef firmy Orbital Technologies Siergiej Kostenko.
Andre Geim i Konstantin Novoselov - nagrodzeni w tym roku Noblem z fizyki za prace nad grafenem, w swoim laboratorium w Manchesterze korzystali także z materiału polskiej produkcji. Polska metoda uzyskiwania grafenu już czeka na opatentowanie.
Dzięki nowemu oprogramowaniu można odchudzić wizerunek ludzkiej postaci zapisany na wideo - informuje "New Scientist".
Prehistoryczne krokodyle były groźnymi mięsożercami, porównywanymi przez naukowców do tyranozaurów - informuje serwis Discovery News.
Plan miasta sprzed 2500 lat odtworzyli polscy naukowcy pracujący w północno-zachodniej części półwyspu Synaj w Egipcie. Pracami kierował Tomasz Herbich z Instytutu Archeologii i Etnologii Polskiej Akademii Nauk w Warszawie.