Skamieniałość odkryta w Birmie może być świadectwem, że wspólny przodek ludzi i małp pochodził z Azji, a nie z Afryki - piszą naukowcy na łamach pisma "Proceedings of the Royal Society B". .:::::.
20 grudnia 2001 r. Ojciec Święty zaaprobował dekret o cudownym uzdrowieniu hiszpańskiego lekarza, który cierpiał na poważną chorobę rąk. W czasie tej samej sesji zaaprobował między innymi cuda za wstawiennictwem bł. ojca Pio i bł. Juana Diego.
To rok szczególnie sprzyjający poznawaniu Wszechświata i jego początków oraz poznawaniu nas samych, gdyż żyjąc we Wszechświecie, stanowimy jego część. .:::::.
Prehistoryczne freski naskalne w jaskiniach Francji czy Hiszpanii opatrzone są często odciskami ludzkich dłoni. Zdaniem amerykańskiego archeologa były to często dłonie kobiet. .:::::.
Rozdział książki "Wiara i kultura. Śmiały eksperyment Pana Boga", WAM 2008. .:::::.
Znalezienie śladów kamiennego fundamentu budowli z XVI wieku - być może rodu Tabutowiczów - jednych z pierwszych właścicieli Białegostoku - to najważniejszy efekt kończących się wykopalisk w ogrodzie przy Pałacu Branickich w Białymstoku. .:::::.
Brytyjski tygodnik naukowy „New Scientist” ogłosił konkurs z okazji 40. rocznicy lądowania człowieka na Księżycu. Główna nagroda to… kawałek Srebrnego Globu. .:::::.
W rzeczywistości Galileusz nie spłonął na stosie, ani chwili nie spędził w więzieniu, nie był też torturowany, a nawet nie został uznany za heretyka. .:::::.
Każdy uczony, chociaż o tym czasami nie wie, jest człowiekiem, który rozszyfrowuje zamysł Boga zawarty w dziele stworzenia i to jest istota nauki - mówi ks. prof. Michał Heller w rozmowie z KAI.
Dokonanemu niedawno (19 czerwca) odkryciu najstarszych fresków przedstawiających św. Pawła trzy artykuły poświęciło najnowsze wydanie „L'Osservatore Romano”. .:::::.