Po ratunek dla Puszczy Białowieskiej

Ekolodzy złożą na rząd skargę za wyrąb drzew w Puszczy Białowieskiej do Komisji Europejskiej.

Skargę do Brukseli chce złożyć w środę koalicja polskich organizacji ekologicznych - Greenpeace, WWF i Ogólnopolskiego Towarzystwa Ochrony Ptaków. Ekolodzy liczą, że Komisja zmusi nasz rząd do ochrony jak największej części Puszczy Białowieskiej. Dziś park narodowy chroni zaledwie 17 proc. lasu.

Leśnicy, którym poza parkami narodowymi i rezerwatami, nikt nie może zabronić wyrębu twierdzą, że usuwają tylko chore drzewa.

Decyzja o powiększeniu obszaru chronionego miała być podjęta do jesieni ub.r. Została przesunięta na połowę br. Niestety nadal nie ma koniecznych ustaleń, a resort środowiska tłumaczy się brakiem uzgodnień z samorządami lokalnymi.

Sprawę przedstawiono podczas Przystanku Woodstock, goszczącemu tam szefowi Parlamentu Europejskiego Jerzemu Buzkowi.

Tylko 25 proc. puszczy leży na terytorium Polski, reszta należy do Białorusi. Tam cały obszar jest pod ochroną...

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

    Autopromocja