Łapanie koali, znakowanie rekinów

Australia oferuje znudzonym Brytyjczykom egzotyczne zajęcia: łapanie koali, znakowanie rekinów, a nawet kiperowanie piwa. Kusi młodych ludzi przygodą, po której być może zdecydują się pozostać i zacząć nowe życie na antypodach.

Władze Australii Południowej (stanu w centralno-południowej części kontynentu) rozpoczęły kampanię skierowaną do młodych Brytyjczyków w wieku 18-30 lat. Mogą oni przyjechać na wakacje do pracy w Australii i być może spełnić w ten sposób marzenie życia.

Reklamowane w tej ofercie prace to m.in. badanie zachowań rekinów, renowacja siedliska pingwinka małego na Wyspie Kangura (największa wyspa przy południowych brzegach Australii) i... zbieranie kangurzego łajna, z którego wyrabiany jest ekologiczny papier. "Nie chodzi tu o jedną ofertę pracy, o którą wszyscy mają się bić, ale raczej o pokazanie ludziom, że Australia Południowa oferuje możliwości pracy plus podróż, o wiele bardziej ekscytujące niż gdziekolwiek na świecie" - podał w oświadczeniu południowoaustralijski przedstawiciel w Londynie Bill Muirhead.

"Po raz pierwszy takie zajęcia zebrano w jednej wspólnej ofercie; do ich wykonywania nie jest potrzebne wcześniejsze doświadczenie. Oferujemy ludziom prawdziwą szansę ucieczki od dotychczasowego życia" - powiedział.

Poinformował, że na zlecenie władz Australii Południowej przeprowadzono w Wielkiej Brytanii badania z udziałem 2 tys. osób. Okazało się, że 60 procent brytyjskich pracowników jest znudzonych wykonywaną pracą, a niemal trzy czwarte nigdy nie wychodzi z biura w ciągu dnia.(PAP)

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.