Ekologiczne episkopaty

Formę ekologicznej pielgrzymki obejmującej trzy kraje środkowej Europy przybrała tym razem konferencja delegatów episkopatów naszego kontynentu ds. ochrony środowiska.

Jej temat to kryzys ekologiczny rozpatrywany w kontekście kryzysu moralnego. Rozpoczęta 1 września konferencja-pielgrzymka zakończy się 5 września. Z ramienia episkopatu Polski uczestniczy w niej wrocławski biskup pomocniczy Edward Janiak.

„Spotkania zaplanowano w połączeniu z pielgrzymowaniem różnymi środkami lokomocji: pociągiem, statkiem, ale też i pieszo – powiedział Radiu Watykańskiemu wrocławski biskup. – Trasa wiedzie od Esztergomu na Węgrzech, poprzez Bratysławę na Słowacji, aż po Sankt Pölten w Austrii. Zakończenie pielgrzymki ma nastąpić w maryjnym sanktuarium w Mariazell.

Program obejmuje szereg bardzo interesujących konferencji o zrównoważonym rozwoju, o ochronie środowiska naturalnego, o ekologicznej produkcji energii, a przede wszystkim o potrzebie wewnętrznej przemiany człowieka. Kościół w swym nauczaniu ukazuje to, co jest istotne dla losu człowieka. Jeżeli kwestia ekologiczna wiąże się ściśle z kształtowaniem świadomości moralnej, to Kościół i jego struktury, powinny angażować się w obronę środowiska naturalnego, głównie poprzez głoszenie zasad moralnych i kształtowanie prawdziwie odpowiedzialnej postawy ekologicznej” – mówił bp Janiak.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Reklama

Reklama