Pacjentowi przeszczepiono obie nogi

Lekarze kliniki uniwersyteckiej w Walencji poinformowali w poniedziałek o przeszczepieniu pacjentowi obu nóg, jak twierdzą - po raz pierwszy na świecie. Operacja rozpoczęła się w niedzielę wieczorem, a zakończyła w poniedziałek rano.

Szefem zespołu chirurgów kierował doktor Pedro Cavadas. Danych pacjenta ani dawcy nie ujawniono. O szczegółach operacji Cavadas zamierza poinformować nie wcześniej niż za dwa dni.

Agencja dpa odnotowuje, że zgodę władz na przeszczep obu nóg Cavadas otrzymał w maju 2010 roku. Chodziło wówczas o młodego człowieka, który obie kończyny dolne stracił w wypadku.

Dwa lata temu Pedro Cavadas dokonał pierwszego na świecie przeszczepu języka i szczęki pacjentowi, który stracił dolną część twarzy w następstwie komplikacji po leczeniu złośliwego nowotworu, a w listopadzie 2006 roku przeszczepił obie ręce Kolumbijce, która uległa wypadkowi w laboratorium.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.