Szukany tag:
uporządkuj wyniki:
Od najnowszego do najstarszego | Od najstarszego do najnowszego »
Wyszukujesz w serwisie nauka.wiara.pl
wyszukaj we wszystkich serwisach wiara.pl » | wybierz inny serwis »
Na początek napój pojawi się w 2 tys. takich opakowań na Węgrzech - poinformował serwis BBC News.
Pogórnicze odpady mają tendencję do samozagrzewania się. I nieugaszone tlą się latami.
Brytyjski rząd ogłosił we wtorek wieczorem 10-punktowy plan "zielonej rewolucji przemysłowej", której celem jest osiągnięcie do 2050 r. zerowej emisji netto gazów cieplarnianych. Plan zakłada m.in. zakaz sprzedaży nowych samochodów z silnikami spalinowymi od 2030 r.
84 proc. Polaków chętnie skorzystałoby z produktów w opakowaniach zwrotnych, gdyby były one dostępne - wynika z sondażu ARC Rynek i Opinia. Segregacja odpadów przysparza kłopotów m.in. dlatego, że nie zawsze wiadomo, jak zmieścić w mieszkaniu pięć pojemników - dodano.
Powinniśmy widzieć, ile pieców zostało wymienionych, ale co ważniejsze, powinno to być widać w pomiarze jakości powietrza.
W centralnej i południowej części woj. śląskiego, gdzie w niedzielę normy pyłu w powietrzu zostały wielokrotnie przekroczone, w poniedziałek spodziewana jest stopniowa poprawa jakości powietrza, jednak w wielu miejscach stężenie pyłów nadal będzie podwyższone - podały służby kryzysowe.
Zwałowisko pocynkowe w Rudzie Śląskiej przy ul. 1 Maja zostanie zrekultywowane w ramach międzynarodowego projektu. Zamiast zdegradowanego terenu powstanie miejsce wypoczynku, a pomogą w tym m.in. eksperymentalne nasadzenia roślin wchłaniających metale ciężkie.
Miód z Zagłębia Miedziowego, nawet ten zbierany pod hutami, nie przekracza restrykcyjnych norm skażenia. Tak wynika z prowadzonych od 20 lat badań prof. Adama Romana z Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu.
Komisja Europejska zwróciła się w środę do krajów UE o rozważenie wstrzymania budowy nowych platform wiertniczych na morzu. Zapowiedziała też ostre regulacje, które mają uchronić Europę przed takim wyciekiem ropy, jak w kwietniu w Zatoce Meksykańskiej.
Naukowcy ostatecznie potwierdzili, że wyciek z odwiertu BP w Zatoce Meksykańskiej jest największą katastrofą ekologiczną w historii USA. Poinformował o tym w poniedziałek amerykański rząd.