Szukany tag:
uporządkuj wyniki:
Od najnowszego do najstarszego | Od najstarszego do najnowszego »
Wyszukujesz w serwisie nauka.wiara.pl
wyszukaj we wszystkich serwisach wiara.pl » | wybierz inny serwis »
Program badań i ochrony gryzoni z rodzin pilchowatych, obejmującej m.in. popielice i orzesznice, rozpoczęto w lasach okolic Daleszyc (Świętokrzyskie). To pierwsze podjęte w regionie obserwacje populacji tych zagrożonych w Polsce wyginięciem gatunków zwierząt.
Kanadyjskie miasta coraz bardziej przejmują się zanikaniem naturalnego środowiska życia owadów. Mnożą się miejskie inicjatywy, które mają przywrócić pszczołom i motylom warunki życia niszczone przez farmerów.
Gdzie szukać pomocy, gdy wiatr zniszczył bocianie gniazdo albo co robić, gdy z gniazda wypadnie pisklę - odpowiedzi na te m.in. pytania można uzyskać dzwoniąc na bezpłatną dedykowaną bocianom infolinię obsługiwaną przez Fundację Przyrodniczą "pro Natura".
Obecność w Polsce szakala złocistego potwierdzili w badaniach genetycznych naukowcy z Instytutu Biologii Ssaków PAN w Białowieży (Podlaskie) - poinformował PAP w środę dyrektor tej placówki dr hab. Rafał Kowalczyk. Dotychczas w Polsce nie notowano szakali.
Samorządy np. z woj. małopolskiego, zachodniopomorskiego czy wielkopolskiego będą mogły ubiegać się o pieniądze na walkę z barszczem Sosnowskiego. Roślina ta jest niebezpieczna dla zdrowia ludzi i zwierząt.
Do nadmiernego odpływu wody z terenu Polski przyczyniają się zmiany klimatu, urbanizacja, nadmierna melioracja czy regulowanie cieków. W efekcie wody opadowe i roztopowe odprowadzane są szybko do rzek, zwiększając falę powodziową.
1107 kozic, w tym 104 młode, naliczyli w Tatrach przyrodnicy z Tatrzańskiego Parku Narodowego oraz bliźniaczego parku na Słowacji podczas czerwcowej akcji liczenia tych zwierząt. To o ponad sto mniej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku - podsumowali przyrodnicy z obydwu parków.
Częste i intensywne zmywanie ulic wpływa na jakość powietrza: znacząco redukuje zanieczyszczenia pod względem ich ilości jak i składu fizykochemicznego - wynika z eksperymentu przeprowadzonego na ulicach Krakowa.
Wciąż nie wiadomo, ile jest łosi w Polsce, a podawane przez ministerstwo środowiska dane nie są realne - uważają organizacje ekologiczne. Dlatego chcą dalszych prac nad udoskonaleniem metod liczenia i rozwagi w dalszych decyzjach o przyszłości łosi.
Przez dwa lata mają zostać przedstawione plany działań miast na wypadek m.in. wichur, nawalnego deszczu i upałów - powiedział szef resortu środowiska Maciej Grabowski. Niedawno drugie miasto w kraju - Dąbrowa Górnicza - podpisało z resortem porozumienie w tej sprawie.