Szukany tag:
uporządkuj wyniki:
Od najnowszego do najstarszego | Od najstarszego do najnowszego »
Wyszukujesz w serwisie nauka.wiara.pl
wyszukaj we wszystkich serwisach wiara.pl » | wybierz inny serwis »
W 2012 roku Rosja zgłosi komisji ONZ rozszerzenie swych granic w Arktyce - poinformował w środę wicepremier Siergiej Iwanow na posiedzeniu Kolegium Morskiego. Państwa bogatej w surowce energetyczne Arktyki regularnie spierają się o granice tego regionu.
W lasach nadleśnictwa Nowe Ramuki zbudowano tzw. sztuczne gniazda dla kilkunastu młodych sokołów wędrownych, które za kilka dni zostaną przywiezione z hodowli w Niemczech. Jest to pierwsza próba odtworzenia populacji tych ptaków na Warmii i Mazurach.
Na wybrzeże Kapiti niedaleko stolicy Nowej Zelandii Wellington dotarł pingwin cesarski, który musiał przepłynąć około 3 tys. kilometrów z Antarktydy - poinformowały we wtorek nowozelandzkie władze ochrony przyrody.
Już w zeszłym roku pojawiła się wiadomość, że trwają przygotowania elektrycznego papamobile. Jednak ze względów bezpieczeństwa papież nie może jeździć autem tylko o napędzie elektrycznym
Ekologia nie dotyczy tylko jednego podwórka, gospodarstwa, gminy, ale nas wszystkich, całego kraju i szerzej - podkreśliła pierwsza dama Anna Komorowska w poniedziałek podczas posiedzenia Narodowej Rady Ekologicznej.
W Polsce są niecałe 44 miliardy pszczół i z każdą sekundą ubywa ich 105. A to one odpowiadają za zapylanie dużej części roślin uprawnych - alarmują organizatorzy akcji "Pomagamy Pszczołom".
Rząd Austrii wstrzymał we wtorek zamierzoną sprzedaż dwóch alpejskich szczytów we Wschodnim Tyrolu. Plan prywatyzacji pary szczytów w Alpach Karnickich, Grosse Kinigat i Rosskopf, za 121 tys. euro wzbudził powszechne oburzenie w kraju.
Na północy Belgii, w okolicach Antwerpii ruszył pierwszy szybki pociąg napędzany energią słoneczną.
Rząd Chin poinformował, że ponad połowa miast w kraju narażona jest na kwaśne deszcze, a woda w jednej szóstej rzek jest tak zanieczyszczona, iż nie nadaje się nawet do nawadniania pól. Postępująca degradacja środowiska to efekt gwałtownego wzrostu gospodarki.
Łosi w Polsce przybywa, powodują wiele szkód w uprawach leśnych czy wypadki komunikacyjne, jednak wciąż trzeba je chronić - uważa przewodniczący zespołu naukowców pracującego nad nową strategią wobec łosi pof. Mirosław Ratkiewicz z Uniwersytetu w Białymstoku.