Szukany tag:
uporządkuj wyniki:
Od najnowszego do najstarszego | Od najstarszego do najnowszego »
Wyszukujesz w serwisie nauka.wiara.pl
wyszukaj we wszystkich serwisach wiara.pl » | wybierz inny serwis »
322 martwe renifery znaleziono na płaskowyżu Hardangervidda w południowej Norwegii. Jak poinformowały w niedzielę wieczorem norweskie władze, zwierzęta zginęły podczas piątkowej burzy, na skutek uderzeń piorunów.
Na Filipinach odkryto największą perłę świata - podała we wtorek BBC. Waży 34 kg, a wytworzył ją największy małż świata, zwany przydacznią olbrzymią.
W Polsce przetwarza się ponad 90 proc. zbiorów ogórka. A do przetworów najlepiej nadają się ogórki polowe z drugiej połowy sezonu. O fascynującej roślinie, jaką jest ogórek, opowiadają w rozmowie z PAP badaczki roślin warzywnych.
Latem występuje więcej zakażeń bakteryjnych, a legionellozą można się zarazić nawet we własnym, klimatyzowanym samochodzie - ostrzega w wypowiedzi dla PAP dr Paweł Grzesiowski z Instytutu Profilaktyki Zakażeń w Warszawie.
Słoneczna i ciepła pogoda sprawia, że po tatrzańskich szlakach wędruje bardzo wielu turystów. Góry w sierpniu tradycyjnie cieszą się największą popularnością. Na uczęszczanych szlakach tworzą się kolejki oczekujących do wejścia na szczyt.
Nurkowie badający wrak szwedzkiego okrętu Kronan, który zatonął w 1676 roku u szwedzkich wybrzeży, w skarbcu zapewne spodziewali się raczej kosztowności, ale nie dziwnej masy, która według naukowców jest serem sprzed 340 lat - informuje w czwartek AFP.
W całych Tatrach żyją 1232 kozice - stwierdzili przyrodnicy podczas letniej akcji liczenia tych chronionych zwierząt. Podczas ubiegłorocznego, letniego liczenia kozic przyrodnicy zaobserwowali w Tatrach 1107 kozic.
W lasach Podkarpacia, głównie Bieszczad i Beskidu Niskiego, żyje m.in. 200 niedźwiedzi i 565 wilków. Tymczasem - jak mówi PAP rzecznik Lasów Państwowych w Krośnie Edward Marszałek - w lesie jest dużo bezpieczniej niż np. na gęsto zaludnionym osiedlu w mieście.
Tajlandzkie służby ochrony przyrody zaczęły w poniedziałek usuwać z buddyjskiej świątyni na zachodzie kraju 137 tygrysów, które były tam nielegalnie przetrzymywane. Tamtejszych mnichów oskarża się o udział w nielegalnej hodowli i handel tymi zwierzętami.
Największy podgatunek ssaków naczelnych, goryl Grauera, w ciągu najbliższych 10 lat może zniknąć z powierzchni Ziemi, jeśli nie zostanie mu zapewniona ochrona przed kłusownikami i dewastacją naturalnego środowiska - alarmują naukowcy.