Dokładnie 125 lat temu 18 lipca 1898 r. Maria Skłodowska-Curie wraz mężem Piotrem Curie ogłosili odkrycie nowego promieniotwórczego pierwiastka - polonu. Małżonkowie nazwali go na cześć Polski (po łacinie - Polonia), kraju pochodzenia Marii.
Ślady palców, obecne na ścianie jednej z jaskiń we Francji, są najstarszymi znanymi tego typu pozostałościami po neandertalczykach - poinformowali naukowcy na łamach PLOS One.
Nasze organizmy, by żyć, potrzebują wody równie mocno jak powietrza. Szczególnie latem. Po czym poznać odwodnienie i czy każda woda jest dla ciała równie dobra?
Chociaż w określonych sytuacjach dodatkowa suplementacja witamin i mikroelementów u dzieci ma sens, w większości przypadków są one podawane przypadkowo. To może mieć groźne konsekwencje.
W środę 21 czerwca po południu Słońce znajdzie się w punkcie Raka i tym samym zacznie się astronomiczne lato. Letnie noce to okazja do spojrzenia w niebo i obserwowania planet oraz innych obiektów na niebie.
Im późniejszy wiek, w którym młoda osoba po raz pierwszy dostała telefon lub tablet, tym lepsze samopoczucie psychiczne ma jako dorosły - wynika z raportu przygotowanego przez organizację non-profit Sapien Labs.
Po raz pierwszy udało się dzięki promieniowaniu rentgenowskiemu zbadać pojedynczy atom i jego stan chemiczny. Daje to naukowcom zupełnie nowe możliwości - informuje "Nature".
Utratę pamięci można odwrócić, zwiększając spożycie pokarmów bogatych we flawonole - takich, jak zielona herbata, jabłka i jagody - informuje pismo "PNAS".
Amerykańska agencja kosmiczna NASA chciałaby, aby astronauci w projekcie Artemis mogli poruszać się po Księżycu w pojazdach nowej generacji. Planuje wynajmować je jako usługę od firm przemysłu kosmicznego.
Pozostałości po dużych ilościach mąki sprzed 3 tys. lat odkrył polsko-armeński zespół archeologów w Metsamor w Armenii. Znaleziska dokonano w obszernej budowli wspartej na kolumnach, która zawaliła się w czasie pożaru.