Smartfon pełen zakupów

Zakupy przez smartfony i tablety to już nie nowinka technologiczna, ale wart 130 mln euro rynek, który przez rok urósł siedmiokrotnie. Ale i tak jesteśmy w ogonie Europy - stwierdza "Puls Biznesu".

Rynek m-handlu w Polsce - sugerując się wydatkami na reklamę mobilną - urósł w 2011 r. o 722 proc., najszybciej w Europie - wynika z raportu "zanox Mobile Performance Barometr" firmy zanox zajmującej się reklamą internetową.

Z kolei z badania przeprowadzonego przez brytyjskie Centre for Retail Research wynika, że Polacy są w ogonie m-handlu na Starym Kontynencie. Na m-zakupy wydali w zeszłym roku 150 mln euro, podczas gdy Brytyjczycy - 3,51 mld, Niemcy - 1,89 mld, a Francuzi - 1,28 mld. Ponadto Polak przez rok wydał na takie zakupy 53 euro, gdy średnia europejska wynosi 117 euro.

Rynek m-handlu będzie rósł o 39 proc. rocznie przez najbliższych 5 lat, by w 2016 r. osiągnąć wartość 31 mld USD - oczekują eksperci Forrester Research.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.