... ale nadal pozostaje w czołówce najbardziej groźnych asteroid.
Najpierw zrobiło się bardzo groźnie. Potem pojawiły się informacje, że problem jest duży i nie należy się spodziewać szybkiego rozwiązania. Gdy po kolejnych dniach okazało się, że zator odblokowano, kamień spadł z niejednego serca. Czy słusznie?
Na Islandii wybuchł wulkan. Ale nie taki, do jakich jesteśmy przyzwyczajeni z podręczników do geografii czy z filmów katastroficznych. I robi wśród turystów furorę.
W sobotę o godz. 10.37 Słońce osiągnnie punkt równonocy wiosennej, zwany punktem Barana, a tym samym rozpocznie się astronomiczna wiosna.
Chodzi przede wszystkim o ukrócenie oszustw.
Osoby, które zostały zakażone wirusem SARS-CoV-2 po raz drugi mogą infekować innych. Mogą też przechodzić Covid-19 w sposób cięższy, niż przy pierwszej infekcji - wynika z analiz hiszpańskich naukowców.
Ziemia Staszowska to raj dla specjalistów zajmujących się badaniem wydrążonych przez wodę tuneli. Tutaj rozwijają się i są badane zjawiska krasowe.
Jezioro Urmia w Iranie było jednym z największych słonych jezior na świecie, jednak zmiany klimatyczne i niewłaściwa gospodarka wodna sprawiły, że wyschło niemal całkowicie.
Grupa amerykańskich i szwajcarskich naukowców dokładnie zbadała teren jednego z najbardziej znanych amerykańskich parków narodowych – Yellowstone.
Wcale nie trzeba mieć drogiego teleskopu, żeby zachwycać się nocnym niebem. Wcale nie trzeba mieć doktoratu z astronomii, żeby wiedzieć, co się na nim dzieje. Lato to doskonały czas, żeby zacząć amatorskie obserwacje. Nie tylko gwiazd czy planet, ale także chmur.