W Kanadzie chroni się nie tylko przyrodę - w ramach ochrony środowiska naturalnego powstają też rezerwaty ciemności. Właśnie otwarto nowy rezerwat ciemnego nieba - Jasper National Park.
O cudzie powrotu widzenia, różach zrywanych dla Maryi i wieloosobowej orkiestrze z prof. Edwardem Wylęgałą rozmawia Barbara Gruszka-Zych.
Odkrycie warszawskich naukowców z Instytutu Technologii Materiałów Elektronicznych oraz Wydziału Fizyku Uniwersytetu Warszawskiego może zrewolucjonizować rynek komputerów - informuje "Rzeczpospolita". Dzięki niemu komputery będą kilkaset razy szybsze, a jednocześnie mniejsze i oszczędniejsze.
Jak rozpoznać depresję u dzieci i jak walczyć z tym zaburzeniem? Na te pytania odpowiadali w Katowicach psycholodzy, pedagodzy i nauczyciele.
Wypadki w elektrowni jądrowej w Fukushimie ponownie zwróciły uwagę świata na atom. Czy warto inwestować w tę technologię? Czy bezpiecznie jest otwierać nowe instalacje? A może pozamykać nawet te, które już działają?
Intuicja słusznie podpowiada, że istnieje związek między psychiką a niepłodnością. Czy jest na to inna rada niż tylko wyświechtane: – Proszę się nie stresować…
Islandzki wulkan Eyjafjoell, który przed rokiem sparaliżował ruch lotniczy w Europie, obecnie jest w stanie uśpienia. Wzmożoną aktywność na Islandii wykazuje za to drugi co do wielości wulkan Bardarbunga - informują islandzcy naukowcy.
Wybierz się z nami na wyprawę w głąb umysłów twórców firmy Google.
Tłuste jedzenie, jakie serwują fast-foody nigdy nie jest zdrowe, ale wypijanie po nim kawy i spożywanie słodyczy szkodzi jeszcze bardziej, zwłaszcza chorym na cukrzycę - wynika z kanadyjskich badań, które publikuje pismo "Journal of Nutrition".
Od dawna naukowcy zastanawiali się, jak olbrzymie roślinożerne dinozaury, zwane zauropodami, radziły sobie ze swoimi długimi szyjami. Okazuje się, że ich szyje funkcjonowały niczym rura odkurzacza - informuje serwis Discovery.
Pierwszą w Polsce rekonstrukcję połowy krtani u chorego na nowotwór przeprowadzili z sukcesem chirurdzy z Centrum Onkologii – Instytutu im. Marii Skłodowskiej-Curie w Gliwicach.
Z najnowszego spisu tygrysów w Indiach wynika, że wzrosła liczba osobników tego zagrożonego gatunku. Ekolodzy policzyli, że w całym kraju na wolności żyje co najmniej 1706 tych wielkich kotów, około 300 więcej niż przed czterema laty.
Amerykańska sonda kosmiczna Mars Reconnaissance Orbiter przekazała na Ziemię bezprecedensowo dokładne fotografie powierzchni Czerwonej Planety. Na zdjęciu powyżej widać mnóstwo kanałów o szerokości o 1 do 10 metrów.
Inwazyjne osy w Australii znalazły sposób, by w walce o pożywienie poradzić sobie z mrówkami. Chwytają mrówki swoimi żuwaczkami, odlatują z dala od źródła pożywienia i tam zostawiają konkurentów - informują naukowcy w najnowszym numerze pisma "Biology Letters".
Już ponad 1560 razy świętokrzyscy strażacy gasili w tym roku pożary traw. W poniedziałek podczas gaszenia pożaru nieużytków w Bilczy ratownicy znaleźli zwęglone zwłoki.
Jeszcze 30 lat temu nikt nie słyszał o ekranach dotykowych. Zaczęło się od filmów science fiction. A później wszystko potoczyło się naprawdę szybko.
Chcesz, by prywatny lekarz przepisał ci lek refundowany? Przynieś ubezpieczenie z NFZ. Zaś w publicznych przychodniach nie ma już mowy, by przewlekle chory pacjent dostał receptę bez wizyty u lekarza - zauważa "Metro".
Pokutuje pogląd, że Kościół jest pryncypialnie przeciwny stosowaniu inżynierii genetycznej u człowieka. Tymczasem jest tylko jedna kategoria interwencji w ludzki genotyp, o której wiadomo, że Kościół nigdy jej nie zaakceptuje.
Naukowcy bliżej wyjaśnienia zagadki powstania Merkurego. Pierwszą fotografię najmniejszej planety Układu Słonecznego wykonaną z jej orbity opublikowała NASA. Zdjęcie wykonał statek MESSENGER, który od 17 marca jest sztucznym satelitą Merkurego.
Daniel-Ange wydobywa z życia Jana Pawła II wydarzenia proste, pokazuje jego reakcje i momenty przejmujące, które wstrząsnęły historią.