Ścieżki rowerowe pod nazwą Pienińska Pętla, które połączą atrakcje turystyczne Pienin m.in. jezioro Czorsztyńskie, spływ przełomem Dunajca i Czerwony Klasztor, to realizowany z unijnych funduszy wspólny projekt gminy Czorsztyn i słowackich partnerów.
Grupa polskich archeologów w przyszłym tygodniu uda się do Smoleńska, żeby zbadać teren katastrofy prezydenckiego samolotu - zapowiedział w środę minister w Kancelarii Premiera Michał Boni.
Niemieckie apteki wstrzymują sprzedaż leków, w których substancją czynną jest bufexamac - poinformowała w środę tamtejsza Federalna Izba Aptekarzy. Wyjaśniono, że podstawą tej decyzji jest orzeczenie Federalnego Instytutu Leków i Produktów Medycznych (BfAnM).
A wszystko – zdaniem Platona – miało się dziać za Gibraltarem (Słupami Heraklesa) w IX wieku przed Chr. Od wielu lat pytanie, czy Atlantyda istniała, jest otwarte. To oczywiście nie znaczy, że nikt nie próbuje na nie odpowiedzieć.
W lasach Podkarpacia żyje 450 wilków, ponad 120 niedźwiedzi, 200 rysi, 120 żbików oraz 300 żubrów - poinformował w środę PAP rzecznik Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Krośnie, Edward Marszałek. W regionie zakończyła się doroczna inwentaryzacja zwierząt.
Wygraj w naszym nowym konkursie książkę o kardynale Lavigerie i historii Ojców Białych!
Ile czasu należy przebywać wśród zieleni, by jak najwięcej skorzystało na tym nasze samopoczucie i zdrowie psychiczne?
Osobom, które śpią mniej niż 6 godzin dziennie grozi przedwczesny zgon - wynika z włosko-brytyjskich badań, o których informuje pismo "Sleep". Z kolei, przesypianie zbyt wielu godzin każdego dnia może wskazywać na obecność poważnego schorzenia.
Wulkan Eyjafjoell na Islandii wciąż wyrzuca w niebo chmurę pyłu i nic nie wskazuje na słabnięcie jego aktywności.
Rzeka Jordan, jedno z miejsc kultu chrześcijan, wysycha. Jej rozległe odcinki mogą zniknąć jeszcze przed końcem 2011 roku. Takie informacje podał zespół izraelskich, jordańskich i palestyńskich badaczy środowiska.
Policja z Hajnówki wyjaśni, czy doszło do popełnienia przestępstwa gróźb karalnych pod adresem ekologów, ze strony pracowników leśnych w Puszczy Białowieskiej. Ekolodzy prowadzą tam inwentaryzację gatunków chronionych.
Na stanowisku w północnej Grecji archeolodzy rozpoczęli badania największego podziemnego grobowca, jaki został odkryty na terenie kraju - informuje serwis internetowy BBC News.
Zgodnie wielowiekową tradycją w sobotę poprzedzającą pierwszą niedzielę maja również w tym roku doszło do tzw. cudu św. Januarego, czyli rozpuszczenia się krwi patrona Neapolu.
O tym, czy Całun Turyński jest świadkiem męki i zmartwychwstania Jezusa, z historykiem i badaczem całunu, prof. Idzim Panicem rozmawia Edward Kabiesz.
Pióra dinozaurów charakteryzowały się dużą różnorodnością. Najnowsze odkrycie dowodzi, że zmieniały się w zależności od wieku zwierzęcia - informują naukowcy na łamach najnowszego numeru tygodnika "Nature".
Ile czasu należy przebywać wśród zieleni, by jak najwięcej skorzystało na tym nasze samopoczucie i zdrowie psychiczne? Wystarczy już pięć minut - twierdzą autorzy publikacji w amerykańskim dwutygodniku "Environmental Science and Technology".
Od ponad pół wieku wiadomo, że szympansy potrafią posługiwać się narzędziami. Naukowcy przez ten czas udokumentowali wiele przypadków tworzenia i wykorzystywania narzędzi przez tych bliskich krewniaków człowieka.
Głównym motywem wizyty Benedykta XVI w Turynie było nawiedzenie słynnego Całunu wystawionego aktualnie na widok publiczny w tamtejszej katedrze. Podczas adoracji tej niezwykłej relikwii Ojciec Święty wygłosił rozważanie, w którym wskazał, że Całun jest materialnym świadkiem Wielkiej Soboty, tzn. śmierci Zbawiciela i Jego przebywania w grobie.
Stopnienie całego dryfującego lodu na świecie spowodowałoby podniesienie się poziomu mórz i oceanów na świecie od 4 do 6 centymetrów. W morzach i oceanach pojawia się coraz więcej gór lodowych i kry, a przyczyną jest ocieplenie klimatu - odkryli naukowcy.
Pozostałości średniowiecznego warsztatu odlewania dzwonów znaleźli archeolodzy w Wągrowcu. Odkrycia średniowiecznych ludwisarni są rzadkością - to dopiero ósmy obiekt tego typu w Polsce. Naukowcy szacują, że warsztat pochodzi z końca XIV w. lub pierwszej połowy XV w.