Szukany tag:
uporządkuj wyniki:
Od najnowszego do najstarszego | Od najstarszego do najnowszego »
Wyszukujesz w serwisie nauka.wiara.pl
wyszukaj we wszystkich serwisach wiara.pl » | wybierz inny serwis »
Kopernikańska sesja naukowa, korowód historyczny na Starówce i nabożeństwo w kościele akademickim rozpoczną w poniedziałek w Toruniu obchody Dni Dziedzictwa Kopenikańskiego. Impreza jest elementem Roku Mikołaja Kopernika w Kujawsko-Pomorskiem.
Wyniki badań słabych czerwonych gwiazd, zwanych przez astronomów czerwonymi karłami, sugerują, że najbliższa planeta pozasłoneczna zbliżona rozmiarem do Ziemi może znajdować się 13 lat świetlnych od nas - poinformowało amerykańskie Harvard-Smithsonian Center for Astrophysics.
W piątek, wczesnym wieczorem, na niebie będzie można podziwiać bliską koniunkcję dwóch jasnych planet - Merkurego i Marsa - poinformował PAP dr hab. Arkadiusz Olech z Centrum Astronomicznego PAN w Warszawie.
Wieczorem 15 lutego niewielka planetoida przeleci rekordowo blisko Ziemi - informuje serwis NASA o nazwie SpaceWeather.com.
Ponowne zbadanie życia i dokonań naukowych Mikołaja Kopernika, w tym opracowanie kalendarium jego działalności, a także promocja szlaku kopernikańskiego - tym zajmą się naukowcy współpracujący z otwartą niedawno w Olsztynie Pracownią Kopernikańską.
Styczeń szykuje nam wiele atrakcji, pośród nich maksimum aktywności Kwadrantydów, lornetkową kometę oraz dobrą widzialność większości planet.
W nocy z 25 na 26 grudnia do Jowisza i Aldebarana zbliży się Księżyc znajdujący się dwa dni przed pełnią - poinformował PAP dr hab. Arkadiusz Olech z Centrum Astronomicznego PAN w Warszawie.
Kometa, wybuch supernowej lub koniunkcja planet - to najbardziej prawdopodobni astronomiczni kandydaci na gwiazdę betlejemską - powiedziała prof. Ilona Bednarek z Zakładu Astrofizyki i Kosmologii Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.
Ziemia cały czas pozbywa się chroniącej życie atmosfery, aż w końcu całkiem ją utraci. Bez obaw, nie doczekamy tego. Najpierw naszą planetę połknie czerwony olbrzym. A zdarzy się to za 5 miliardów lat - o różnych scenariuszach końca świata mówi PAP heliofizyk.
W najbliższych dniach bardzo blisko Ziemi przeleci planetoida 4179 Toutatis - poinformował PAP dr hab. Arkadiusz Olech z Centrum Astronomicznego PAN w Warszawie.