Szukany tag:
uporządkuj wyniki:
Od najnowszego do najstarszego | Od najstarszego do najnowszego »
Wyszukujesz w serwisie nauka.wiara.pl
wyszukaj we wszystkich serwisach wiara.pl » | wybierz inny serwis »
Małgorzata Górska, mieszkanka niewielkiej wsi na skraju biebrzańskich bagien, dyplomowany ekolog, odebrała w San Francisco nagrodę Fundacji Goldmanów, zwaną "Ekologicznym Noblem", informuje "Gazeta Wyborcza".
Brytyjska ekspedycja naukowa odkryła najgłębiej położone podmorskie szczeliny wulkaniczne znajdujące się w Rowie Kajmańskim na Morzu Karaibskim - informuje serwis "Science Daily". Szczeliny znajdują się na głębokości 5 tys. metrów.
Rząd brytyjski ogłosił rejon wysp Czagos na Oceanie Indyjskim, zwany oficjalnie Brytyjskim Terytorium Oceanu Indyjskiego – BIOT, największym morskim rezerwatem świata – informuje portal brytyjskiego MSZ, cytując ministra Davida Milibanda.
W Gdańsku zostanie przeprowadzona akcja "Daj przejść żabie!", której celem jest ochrona żyjących w mieście żab i ropuch. Kilkudziesięciu wolontariuszy w sobotę będzie przenosić płazy przez jezdnię.
Pierwszy długi lot samolotu napędzanego energią słoneczną zakończył się sukcesem. Jednomiejscowy aparat latający wylądował pomyślnie na lotnisku szwajcarskiego miasta Payerne.
Od czasu gdy udowodniono, że w raportach Międzynarodowego Panelu Klimatycznego są błędy i manipulacje, ci, którzy wieszczyli rychłą i nieodwracalną katastrofę ekologiczną - jakby przycichli.
Wysychanie Jeziora Aralskiego to jedna z najbardziej szokujących katastrof ekologicznych świata - powiedział sekretarz generalny ONZ Ban Ki Mun, apelując do liderów państw Azji Środkowej o intensyfikację działań na rzecz rozwiązania tego problemu.
Ministerstwo Środowiska przygotowuje się do uruchomienia programu tłoczenia CO2 pod ziemię. Pilotażowy projekt ma ruszyć w Bełchatowie i w okolicach Kędzierzyna-Koźla.
Wiosną tego roku śląscy leśnicy po raz pierwszy zasadzą w lesie sadzonki drzew, wyposażone w grzybnię maślaków. Dotychczas do wzmacniania odporności drzew używano głównie niejadalnych gatunków grzybów. Jeżeli eksperyment się powiedzie, "sadzonki z maślakiem" trafią do masowej produkcji.
Pospolite niegdyś gatunki świata zwierząt, takie jak: wróble, żaby, czy ropuchy przestały być pospolite, co prowadzi do zubożenia przyrody - wynika z raportu rządowej agencji konserwacji przyrody Natural England.