Szukany tag:
uporządkuj wyniki:
Od najnowszego do najstarszego | Od najstarszego do najnowszego »
Wyszukujesz w serwisie nauka.wiara.pl
wyszukaj we wszystkich serwisach wiara.pl » | wybierz inny serwis »
Nowe zakażenia koronawirusem spadną do zera w Lombardii w połowie sierpnia - taką prognozę przedstawiło w poniedziałek w Rzymie obserwatorium zdrowia we włoskich regionach. Według tych hipotez wirus zostanie ujarzmiony najpierw w prowincjach Bolzano i Trydent.
"Koniec kwarantanny" - tak rzymski dziennik "La Repubblica" podsumowuje w poniedziałek w nagłówku dalsze odmrażanie gospodarki kraju po 2 miesiącach zamknięcia. Od tego dnia wznawia działalność 800 tys. firm, lokali gastronomicznych i usługowych oraz sklepów.
Do 155 wzrosła we Włoszech liczba zmarłych lekarzy zakażonych koronawirusem - ten najnowszy bilans podała w piątek Federacja Izb Lekarskich. W minionych godzinach w Lombardii zmarł 73-letni emerytowany lekarz, który powrócił do pracy w związku z epidemią.
Włoska firma farmaceutyczna uzyskała zachęcający wynik testów szczepionki p. koronawirusowi, na razie - podczas badań na szczurach. Podanie szczepionki spowodowało powstanie przeciwciał, które blokowały wirusa - ogłosił w poniedziałek szef koncernu Luigi Aurisicchio.
Jeśli wirus wróci, zamykamy znów Włochy - takie ostrzeżenie naukowców cytuje dziennik "La Repubblica" w poniedziałek, gdy rozpoczyna się druga faza kryzysu na tle pandemii i złagodzenia części restrykcji. MSW apeluje do obywateli o rozwagę i ostrożność.
O 474 do 28 710 wzrósł w sobotę we Włoszech bilans osób zmarłych, zakażonych koronawirusem - podała w sobotę Obrona Cywilna. W porównaniu z piątkiem doszło do znacznego wzrostu zgonów; dzień wcześniej było ich 269. To rezultat uzupełnienia danych z kwietnia.
Setki tysięcy maseczek ochronnych skonfiskowała w sobotę we Włoszech Gwardia Finansowa podczas kilku osobnych operacji. Maseczki te, sprowadzone z Chin, nie spełniają norm bezpieczeństwa.
Kto mieszka nad morzem, może się w nim wykąpać - to pierwsze złagodzenie restrykcji we Włoszech ogłoszone przez rząd jeszcze przed opracowaniem pełnego programu stopniowego otwierania kraju po trwającej prawie dwa miesiące kwarantannie.
Ponad 60 proc. pacjentów z COVID-19 straciło całkowicie węch, a u 88 proc. stwierdzono zmiany zmysłu smaku - to ustalenia międzynarodowej grupy ekspertów, którą kierował profesor Cosimo de Filippis z uniwersytetu w Padwie na północy Włoch.
Naukowcy ze szpitala zakaźnego w Rzymie wyizolowali koronawirusa z łez pacjentki - poinformowano na łamach naukowego pisma Annals of Internal Medicine. Według badaczy, oczy są nie tylko miejscem, przez które dostaje się wirus, ale i potencjalnym źródłem zakażeń.