Wojsko z iPadami

Resort obrony Singapuru postanowił wyposażyć w tym roku poborowych w popularne tablety iPad 2 - informują singapurskie media. Zamówiono już prawie 8 tysięcy tych przenośnych, połączonych bezprzewodowo z internetem komputerów.

W 2012 roku iPady mają otrzymać także pozostali członkowie singapurskich sił zbrojnych. Dzięki iPadom wojsko będzie mogło wykorzystać wiedzę i umiejętności młodych ludzi w zakresie nowoczesnych technologii telekomunikacyjnych i informatycznych - podkreślił dowódca naczelny sił zbrojnych Singapuru Neo Kian Hong.

Wojsko wiele sobie obiecuje po funkcjonalności iPada, obejmującej robienie i przesyłanie zdjęć, nagrań wideo, prowadzenie rozmów i wideokonferencji, dostęp do baz danych itp.

Gazeta "The Straits Times" informuje, że trwają prace nad specjalnymi aplikacjami do iPadów, przeznaczonymi do celów wojskowych. Zaangażowano do tego firmy prywatne.

W Singapurze obowiązkową dwuletnią służbę wojskową odbywają mężczyźni, którzy ukończyli 18 lat.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.