Podejrzane GMO

Bp Kaszak obawia się żywności modyfikowanej genetycznie, twierdzi, że może być szkodliwa

W czasie wczorajszych (28 sierpnia) diecezjalno-powiatowych dożynek w Targoszycach, w powiecie Będzin, ordynariusz sosnowiecki przypomniał, że ostatnio, w celu podniesienia plonów, podejmowane są prace mające na celu wprowadzenie genetycznie modyfikowanej żywności. Hierarcha stwierdził, że jednak sami naukowcy w związku z żywnością mutagenną zadają sobie wiele pytań.

Apelował, by w związku z tym politycy na razie wstrzymali się z wprowadzeniem modyfikowanej genetycznie żywności na polski rynek.Sosnowiecki biskup przypomniał, że na świecie jest wystarczająca ilość żywności, by nikt nie chodził głodny. Nie potrzeba jej modyfikować genetycznie.

Gwiazdą tegorocznych dożynek w Targoszycach był zespół Trubadurzy, a zakończył go pokaz tańca z ogniem.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| BP KASZAK, GMO

Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.