Ludzie nie wylądują na Marsie w ciągu najbliższych dwóch dekad. Najpierw muszą powrócić na Księżyc. W tym kierunku czynione są już pierwsze kroki - powiedział w rozmowie z PAP szef Europejskiej Agencji Kosmicznej (ESA) Johann-Dietrich Woerner.
Kapsuła Sojuz z trzema członkami załogi Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (ISS) wylądowała bezpiecznie w środę rano na stepie w Kazachstanie - poinformowała amerykańska agencja kosmiczna NASA. "Witamy w domu" - napisała agencja na Twitterze.
Pośmiertne dawstwo narządów to akt chrześcijańskiej miłości i solidarności - stwierdził abp Utrechtu. kard. Wim Eijk.
Antyterrorysta ranny kilka tygodni temu w strzelaninie w Wiszni Małej przeszedł pionierską operację rekonstrukcji nerwu kulszowego z użyciem nerwu od zmarłego dawcy.
Opisane w tym video badania znalazły się wśród kilkudziesięciu największych osiągnięć polskiej nauki w 2016 roku.
Wstępne analizy wskazują zdolności wydobywcze na poziomie 20 mln m sześc. gazu ziemnego rocznie.
Malowidło z przełomu XIII/XIV wieku przedstawiające św. Krzysztofa odkryto w kościele franciszkańskim w Kaliszu. Odsłonięcia dokonano w trakcie trwających prac konserwatorskich.
Szacuje się, że na świecie ponad 2 mld ludzi codziennie spożywa owady; dla wielu ludzi to jedyny mięsny posiłek bogaty w białko, cukry i witaminy. Mrówki, pluskwiaki, pasikoniki czy larwy motyli jada się w krajach Azji, Afryki i Ameryki Południowej - opowiada PAP zoolog dr Radomir Jaskuła.
Egipskie ministerstwo ds. zabytków starożytności poinformowało, że w Dolinie Nilu, 250 km na południe od Kairu, egipscy archeolodzy odkryli cmentarz sprzed ponad 2 tys. lat z 40 wapiennymi sarkofagami.
Podziemny piec hutniczy do termicznego przetwarzania rud ołowiu mający ok. tysiąca lat, a także o wiele starsze fragmenty ceramiki i narzędzi krzemiennych odnaleźli archeolodzy na terenie Miasteczka Śląskiego (Śląskie).
40 kg cukru rocznie zjada współczesny Polak, choć nasi przodkowie nie jedli go wcale. Jest niezbędnym paliwem dla mózgu, a jednocześnie bywa śmiertelnie groźny - o tych paradoksach piszą autorzy wydanej właśnie książki poświęconej uwielbianemu i krytykowanemu cukrowi.
Czego oczekujemy od młodego człowieka? Tego, żeby umiał, czy tego, żeby rozumiał?
Kolejne badania dostarczają dowodów na to, że brak aktywności fizycznej przekłada się na szybsze obniżenie sprawności intelektualnej.
Plan ochrony dla Puszczy Białowieskiej zaprezentujemy po wyroku TSUE w tej sprawie, a także po przeprowadzonych konsultacjach - zapowiedział w środę w Brukseli minister środowiska Henryk Kowalczyk. Dodał, że nie jest to pilna sprawa, kwestia raczej miesięcy.
Z badań przeprowadzonych przez naukowców z Dartmouth College (USA) wynika, że mózgi osób, które są przyjaciółmi, funkcjonują w podobny sposób.
W zeszłym tygodniu wewnętrzne rejony Układu Słonecznego odwiedziły dwie planetoidy.
Przytulanie, głaskanie i zabawy typu „idzie rak nieborak” są nie tylko niezbędne dla rozwoju psychiki naszych dzieci. Czułość na zawsze zmienia genom naszych dzieci.
O akcji ratunkowej w Himalajach mówił cały świat. Niewielu jednak zdaje sobie sprawę z tego, jak ekstremalne warunki panują w wysokich górach.
…na dodatek – zestresowanych bakterii. Niektóre gatunki bakterii (dzisiaj znamy ich około 150) w trudnych chwilach produkują bioplastik.
Otwarto pierwszy w Polsce SpaceHub, czyli miejsce, w którym start-upy mają dostęp do danych satelitarnych oraz wsparcie merytoryczne, jak te dane skutecznie wykorzystać.