Szukany tag:
uporządkuj wyniki:
Od najnowszego do najstarszego | Od najstarszego do najnowszego »
Wyszukujesz w serwisie nauka.wiara.pl
wyszukaj we wszystkich serwisach wiara.pl » | wybierz inny serwis »
Odkopanie przez zespół polskich archeologów grobowca w Peru znalazło się na liście 10 najważniejszych odkryć archeologicznych 2013 r. opublikowanej w najnowszym numerze amerykańskiego pisma "Archaeology".
Odkrycie przez brytyjskich badaczy pierwszej substancji, która zapobiega obumieraniu komórek nerwowych, może się okazać punktem zwrotnym w leczeniu choroby Alzheimera i innych chorób neurodegeneracyjnych - informuje pismo "Science Translational Medicine".
W najbliższy piątek, o godz. 17, Ziemia znajdzie się najdalej od Słońca (aphelium). Oba ciała będzie wtedy dzielił dystans 152,1 mln kilometrów - poinformował PAP dr hab. Arkadiusz Olech z Centrum Astronomicznego PAN w Warszawie.
O tym że zgoda buduje, a niezgoda rujnuje przekonały się najlepiej Opatowskie Krzemionki, które dekadę temu nie zostały wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa Kultury. Czy zainteresowani pójdą po rozum do głowy?
– Mieszkańcy innych regionów Polski zazdroszczą nam morza. Tymczasem... My, mieszkańcy tego terenu, coraz bardziej oddalamy się od niego – mówi Marek Błuś, wykładowca Akademii Morskiej.
Nauka czytania może "przeprogramować" komórki ludzkiego mózgu w ten sposób, że te odpowiadające dotąd za rozpoznawanie przedmiotów zaczynają rozpoznawać słowa. Badania wspólnie z francuskimi uczonymi przeprowadził dr Marcin Szwed z Uniwersytetu Jagiellońskiego.
GMO to nie tylko żywność. Wynalazek wrocławskiego naukowca jest owocem wieloletniej pracy nad modyfikacją genetyczną roślin. Lniane opatrunki przyśpieszają gojenie się ran. Niestety, na razie nie pojawią się na rynku.
Intensywne ćwiczenia sprzyjają powielaniu się komórek macierzystych, które odpowiadają za odnawianie się narządów - wskazują badania polskiego zespołu naukowców pracującego w Polsce i USA.
Wycisza, uspokaja, pomaga otworzyć się na świat i ludzi. Fundacja Rosa pokazywała w Warszawie pokój terapii dla dzieci z ADHD, autystycznych i z upośledzeniem umysłowym.
Jeśli tego nie zrobimy, mogą one stracić skuteczność i każda infekcja bakteryjna znów będzie wyzwaniem dla lekarzy - ostrzegają specjaliści zwązani z Narodowym Programem Ochrony Antybiotyków.