Badanie ponad 650 tys. dzieci po raz kolejny potwierdza, że szczepionki nie powodują autyzmu.
Naukowcom udało się eksperymentalnie tak poprawić fotosyntezę, że rośliny produkują tlen o 40 proc. wydajniej.
Każdy, kto ma psa, jest święcie przekonany, że jego pupil rozumie znaczenie słów.
Były łzy i ogromny smutek. Teraz też są łzy i… ogromna radość. Po tym, jak przez wiele miesięcy inżynierowie z NASA próbowali się skontaktować z jednym z marsjańskich łazików, postanowili go ostatecznie wyłączyć. Ten, ni z tego, ni z owego, po prostu się odezwał.
Najwyższa Izba Kontroli sprawdziła skuteczność nauczania matematyki w szkołach. Wyniki potwierdziły to, co każdy obserwator polskiej szkoły wie od dawna. Matematyki uczy się fatalnie. Tu nie było żadnego zaskoczenia. Ono pojawiło się dopiero wtedy, gdy NIK znalazła sposób na naprawę sytuacji. Ale na tym nie koniec.
Najwyższa Izba Kontroli, troszcząc się o niepotrzebny stres uczniów i wydatki rodziców (to zapisy z raportu, a nie moja interpretacja), wnioskuje, by czasowo zawiesić obowiązkowe egzaminy z matematyki.
Osoby o rudych włosach od wieków wzbudzały ciekawość. Od kiedy podjęto próbę wytłumaczenia fenomenu tego koloru włosów za pomocą praw biologii, zaczęto zauważać, że faktycznie skrywa on pewne sekrety.
Prawo Powszechnego Ciążenia. Stosuje się do niego spadający z biurka ołówek ale także planety krążące wokół gwiazd.
Młodzież, która zbyt dużo czasu spędza przed komputerem ma więcej ubytków i częstsze problemy z chorobami przyzębia np. z krwawieniem dziąseł - wynika z analiz naukowców WUM i UKSW, którzy przebadali ponad 1,6 tys. polskich 18-latków. To pierwsze takie badania w Europie.
Czy niesporczaki pomogą w przyszłości skolonizować Marsa? Badania tych niezwykłych organizmów - które nawet przez kilkadziesiąt lat mogą się nie starzeć - prowadzą naukowcy z Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu (UAM).
Na kwiecień planuje się wszczepienie wydrukowanych płatków trzustkowych myszom.
Dziś Światowy Dzień Pszczół. Czy wiecie, że pszczoły są bardzo rozgadane? I mają kilka sposobów komunikacji. W jaki sposób przekazują sobie informacje?
Mała, lekka gąbeczka stworzona na Politechnice Warszawskiej wygląda niepozornie, ale odgrywa wielką rolę: jest "rusztowaniem" pomagającym w odbudowie kości.
Liczba polskich zgłoszeń patentowych do Europejskiego Urzędu Patentowego (EPO) wzrosła w 2018 r. o prawie 20 proc.; tempo wzrostu liczby wniosków było jednym z największych w Europie - poinformował we wtorek EPO.
Badacze przekonują, że odkryli metodę, która pozwoli ludziom widzieć po zmroku tak dokładnie, jak widzą niektóre zwierzęta. Tę umiejętność ma zapewnić zastrzyk do oka.
Satelity konstelacji BRITE, do której należą polskie satelity naukowe Lem i Heweliusz, niemal sześć lat temu zaczęły badania przestrzeni kosmicznej. W tym czasie cała konstelacja obserwowała już 625 gwiazd, przemierzając orbitę ziemską w sumie ponad 133 tys. razy.
Ten wzór to symbol. Każdy go zna... choć nie każdy wie o co w nim chodzi.
Przez lata myślałem, że wyznawcy teorii płaskiej Ziemi to ludzie, którzy chcą wsadzić kij w mrowisko.
Warto zwrócić uwagę na codzienne przyzwyczajenia, które mają duży wpływ na nasze samopoczucie. Jak poprzez drobne zmiany w zachowaniu i poruszaniu się uniknąć dokuczliwych skurczów, bólu pleców czy karku, podpowiada rehabilitant Tomasz Pyzik.
Występujące w polskich Karpatach orły przednie rozpoczęły loty tokowe i przystąpiły do budowy gniazd. W tej części Polski żyje ok. 30 par tych ptaków; ich populacja w kraju liczy ok. 35 par.