Producent iPhone'a zamyka fabrykę

Producent iPhone'a i iPada zamknął w poniedziałek fabrykę w Chennai(dawniej Madras) w Indiach, po tym jak zachorowało 250 pracowników - prawdopodobnie z powodu rozpryskanych tam pestycydów. To kolejny cios dla wizerunku firmy, który ucierpiał już po fali samobójstw.

Firma Foxconn Technology, właściciel zakładu w mieście położonym nad Oceanem Indyjskim, na południu Indii, informuje, że fabryka może być nieczynna przez ok. tydzień.

W tym czasie ma być wykryta i usunięta przyczyna wywołująca dolegliwości - zapewnia Foxconn, który produkuje także inne markowe urządzenia elektroniczne dla takich firm jak Apple czy Hewlett-Packard."Wszystkie możliwe przyczyny są badane przez właściwe władze lokalne w Indiach"- stwierdza oświadczenie Foxconn.

Wielu pracowników skarżyło się na zawroty głowy i nudności, u większości osób - jak twierdzi pracodawca - objawy ustąpiły po pobycie w szpitalu.

Warunki pracy w Foxconn były ostatnio mocno krytykowane po tym, jak dziesięciu pracowników popełniło samobójstwa w fabryce w Szenzen na płd. Chin, która zatrudnia ponad 300 tys. osób.(PAP)

ju/

6680591

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama