Polacy wirusów i ewentualnych powikłań się nie boją. Przeciw grypie szczepi się zaledwie około 4 proc., o wiele mniej niż w innych krajach Europy - czytamy w "Gazecie Wyborczej".
Zespół Chirurgii Rekonstrukcyjnej i Naczyniowej Centrum Onkologii w Gliwicach jest gotowy do przeprowadzenia pierwszego w Polsce przeszczepu twarzy. Osoby trwale zeszpecone, którym nie są w stanie pomóc nawet operacje rekonstrukcyjne, mogą się zgłaszać do ośrodka.
Chroni przed nowotworami, osteoporozą, wspiera nas w walce z bakteriami i wirusami grypy - to tylko niektóre korzyści płynące z przyjmowania witaminy D. Tymczasem jej niedobór w populacji jest powszechny, dlatego wszyscy powinni ją zażywać - alarmują lekarze.
Fantomy noworodków i starszych dzieci, a także dorosłych, które mówią, kaszlą, wymiotują, krwawią, pocą się, a nawet... rodzą znalazły się w otwartym w poniedziałek na Śląskim Uniwersytecie Medycznym w Katowicach Centrum Dydaktyki i Symulacji Medycznej.
Rodzaj zachcianek w ciąży wskazuje na płeć dziecka, szczepionka przeciw grypie może wywołać grypę, diagnoza raka to wyrok - z tymi i innymi mitami na temat zdrowia będą mierzyć się w internecie Pogromcy Mitów Medycznych na nowym portalu społecznościowym.
Największym przyjacielem zarazków są samoloty. Dopiero w erze lotnictwa cywilnego pojawił się problem epidemii globalnej. Jak się przed tym bronimy?
Najnowsze rozwiązania techniczne wykorzystujące osiągnięcia medycyny nuklearnej będą tematem przewodnim rozpoczynającej się w środę w Kielcach pierwszej wystawy "Medycyna XXI wieku". Targi potrwają do piątku.
Zakaz używania kolejnych 24 substancji psychoaktywnych wykrytych w dopalaczach wprowadza nowelizacja ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii, którą przygotowało Ministerstwo Zdrowia. Projekt został skierowany do konsultacji społecznych.
Używanie marihuany trwale oddziałuje na system nerwowy człowieka, obniża jego sprawność intelektualną, wpływa na codzienne życie i poważnie zwiększa ryzyko depresji, schizofrenii, czy syndromów lękowych – pisze w swym wydaniu noszącym datę 12 września „L'Osservatore Romano”.
Krew pępowinowa to dar niezwykły. Niestety, tylko w niektórych szpitalach można ją społecznie przekazać potrzebującym.