Nawet po kilkanaście liczących od 60 do 150 kluczy żurawi dziennie przelatuje nad Przełęczą Dukielską w Beskidzie Niskim na Podkarpaciu - poinformował ornitolog Marian Stój.
Szef rosyjskiej agencji kosmicznej Roskosmos ocenia, że załogowy lot na Marsa będzie możliwy po 2035 roku - podała agencja ITAR-TASS.
Amerykańska firma Virgin Galactic, która chce za rok rozpocząć pierwsze, komercyjne loty wycieczkowe ponad atmosferę ziemską, rozpoczęła nabór pilotów.
W ciągu najbliższych nocy zobaczymy pierwsze meteory z ciekawego roju Lirydów - poinformował PAP dr hab. Arkadiusz Olech z Centrum Astronomicznego PAN w Warszawie.
Co się dzieje z Ziemią? Jeszcze nigdy nie było aż tylu katastrof naturalnych! – powtarza dziś trwożnie wielu ludzi. – Wcale nie jest ich dziś więcej niż dawniej – prostuje geolog Włodzimierz Mizerski, współautor książki „Katastrofy przyrodnicze”.
Już nie trzeba będzie szukać serc do transplantacji. Wyhodujemy je z komórek macierzystych – planują naukowcy z University of Minnesota. I zrobili duży krok w te stronę. – Hodowane serca rosną i mamy nadzieję, że w ciągu kilku tygodni pojawią się oznaki ich bicia – powiedziała gazecie „Daily Mail” kierująca projektem dr Doris Taylor.
Z apelem o „zaniechanie spekulacji surowcami rolnymi” zwróciło się 21 organizacji ekologicznych nie bardzo wiadomo do kogo. Twierdzą ekolodzy, że „instytucje finansowe” coraz częściej oferują nam inwestycje związane ze spekulacją cenami produktów rolnych.
Dzieci leczone homeopatycznie rzadziej chorują, uzyskują lepsze wyniki w nauce i lepiej się rozwijają pod względem fizycznym - przekonywali lekarze homeopaci na konferencji z okazji Światowego Tygodnia Homeopatii, obchodzonego od 10 do 16 kwietnia.
W najbliższych tygodniach w lasach Podkarpacia może pojawić się wielokrotnie więcej chrabąszczy niż w ostatnich trzech latach. Leśnicy zamierzają ograniczyć prognozowaną bardzo silną rójkę tego owada.
Ukradł komputer, a złośliwi twierdzą, że zamiast uczyć się tańczyć, mógł więcej czasu poświęcić informatyce.
W 50. rocznicę lotu Jurija Gagarina, pierwszego człowieka w kosmosie, rosyjski prezydent Dmitrij Miedwiediew ogłosił podczas rozmowy z załogą Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (ISS), że podbój kosmosu nadal jest priorytetem Rosji.
Ochra i czerwień to prawdziwe kolory Koloseum, do jakich dotarli konserwatorzy, zdrapując grubą warstwę brudu i spalin z pierwszych 14 filarów. Prace te poprzedzają gruntowny remont antycznego amfiteatru, który ma kosztować 25 milionów euro.
Ci, którzy randkują ze zbyt dużą liczbą osób, najpewniej zostaną sami.
Ruszyła ogólnopolska kampania promocyjna, położonej w Podlaskiem, Puszczy Knyszyńskiej, zachęcająca turystów do jej odwiedzania. Pojawiły się bilbordy, w mediach spoty reklamowe, a na portalach społecznościowych specjalne profile puszczy.
Chmury drobnych meteorytów wielkości ziarenek maku ochłodziły przed miliardami lat klimat naszej planety - piszą naukowcy na łamach "Geochimica et Cosmochimica Acta".
Są duże szanse na to, że w 2012 r. Polska zorganizuje dla Europejskiej Agencji Kosmicznej Europejską Międzyparlamentarną Konferencję ds. Przestrzeni Kosmicznej - zapowiedział dr hab. Marek Banaszkiewicz z Centrum Badań Kosmicznych PAN.
Preparaty homeopatyczne nie powinny być określane jako produkty lecznicze. To wprowadzanie w błąd pacjentów - uważa Naczelna Rada Lekarska, która wystosowała w tej sprawie apel do parlamentu i ministra zdrowia.
Dinozaury mogły być pierwszymi zwierzętami na Ziemi, które miały wszy - informują naukowcy na łamach "Biology Letters".
Mniej złodziei, więcej szaleńców na quadach - komentuje "Dziennik Polski" bilans za 2010 r. Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Krakowie.
Niemieckie Stowarzyszenie Medyczne doszło do wniosku, że placebo - neutralne pigułki - działa czasem lepiej niż farmaceutyki, na przykład w przypadku łagodnej depresji i chronicznego bólu. Zaleca, by częściej przepisywać je pacjentom - informuje AP.