Odkrycie genetycznego defektu mającego związek z migreną może pomóc w znalezieniu nowych leków na tę powszechną dolegliwość - informuje "Nature Medicine".
Wiele niebezpiecznych sytuacji, w których znaleźć mogą się młodzi użytkownicy internetu, jest konsekwencją ich własnych, nieprzemyślanych zachowań - przekonywali uczestnicy IV Międzynarodowej Konferencji "Bezpieczeństwo dzieci i młodzieży w internecie".
Około 100 gatunków grzybów można oglądać od wtorku na wystawie przygotowanej przez opolski sanepid w ramach Dni Otwartych. Grzyby prezentowane są w niemal naturalnym środowisku, a ekspozycję organizowaną po raz dziewiąty odwiedzają tłumy widzów.
Niedawno Ziemię w niewielkiej odległości minęły dwie asteroidy. Inżynierowie z NASA próbują znaleźć sposób na niszczenie obiektów, które zagrażają Ziemi.
Obecność komputerowego wirusa, tzw. robaka, którego nazwano Stuxnet, stwierdzono w komputerach w pierwszej irańskiej elektrowni atomowej w Buszerze. Teheran mówi o ataku cybernetycznym.
Zespół peruwiańskich archeologów odkrył w dżungli w północnym Peru dwie świątynie sprzed ponad 4000 lat, najstarsze budowle tego typu w kraju - informuje serwis internetowy Latin American Herald Tribune.
Badania i przedsięwzięcia, które najpierw skłaniają do śmiechu, a później do zastanowienia - takie rodzaje działalności nagradzane są co roku przez twórców Antynobli. W tym roku ceremonia rozdania nagród, w oryginale "Ig Nobel", odbędzie się 30 września.
Nie powstał jeszcze elektroniczny nośnik informacji, który przetrwałby tak długo, jak papier. Przeciętna książka drukowana dziś w Polsce wytrzyma sto, a może nawet 300 lat, a tania płyta CD może być już niezdatna do odczytu po kilku latach - mówi PAP ekspert z UJ.
Chińczycy łowią i konsumują rocznie najwięcej ryb na świecie - informuje "National Geographic".
Ponad milion Polaków rocznie leczy się na depresję. Szacuje się że co najmniej drugie tyle Polaków cierpi na depresję ale jej nie leczy.
Jedna z najbardziej znanych gwiazd zmiennych naszego nieba - Mira Ceti - znów jest widoczna gołym okiem i wciąż jaśnieje - poinformował PAP dr hab. Arkadiusz Olech z Centrum Astronomicznego PAN w Warszawie.
Ziemskie pole magnetyczne jest zmienne. A jego bieguny wcale nie są na biegunach (geograficznych). Co więcej czasami zamieniają się miejscami. A wtedy… strach się bać.
„Techniki nuklearne czy izotopowe okazują się coraz bardziej użyteczne w zaspakajaniu podstawowych ludzkich potrzeb i podejmowaniu wielkich wyzwań, zwłaszcza w krajach rozwijających się”. Zwrócił na to uwagę podsekretarz ds. relacji Stolicy Apostolskiej z państwami w watykańskim Sekretariacie Stanu, zabierając 21 września głos w Wiedniu na 54. konferencji generalnej Międzynarodowej Agencji Energii Atomowej (IAEA/AIEA).
Nocne wykłady i eksperymenty, spotkania z naukowcami i zwiedzanie niedostępnych na co dzień laboratoriów - m.in. takie atrakcje czekają na mieszkańców wielu miast Polski w piątek - podczas Europejskiej Nocy Naukowców.
Zakaz dodawania cukru do soków owocowych - to najważniejsza zmiana zaproponowana w środę przez Komisję Europejską do unijnej dyrektywy o sokach z 2001 r. W ten sposób KE realizuje swoją politykę promocji zdrowej, zrównoważonej diety.
Ruch Obrony Czarnych Kotów powstał we Włoszech. Ma on na celu ochronę czarnych kotów przed skutkami przesądów, jakie je otaczają, ale przede wszystkim przed maltretowaniem i okrutnymi praktykami satanistów i ich naśladowców.
W sześciu gminach meksykańskich ogłoszono alarm w związku z ucieczką co najmniej 400 krokodyli z rezerwatu w stanie Veracruz. Zwierzętom ułatwiły zadanie powodzie po przejściu huraganu Karl - poinformowały meksykańskie źródła federalne.
Tajemniczy ssak z długim ryjkiem został odkryty w północno-wschodniej Kenii w pobliżu granicy z Somalią - informuje serwis "BBC News".
Bezpłatne przejazdy komunikacją miejską i bezpłatne wypożyczalnie rowerów mają zachęcić kierowców, aby choć na jeden dzień zrezygnowali z jazdy samochodem. W środę obchodzimy Europejski Dzień bez Samochodu.
Prehistorczny ptak, którego szkielet odkryto w Chile, miał rekordową rozpiętość skrzydeł - 5,2 m - informują naukowcy na łamach "Journal of Vertebrate Paleontology".