Instalacja do poszukiwania antymaterii i ciemnej materii w kosmosie została zapakowana do samolotu. W czwartek o siódmej rano opuści Genewę i wyruszy do Centrum Kosmicznego im. Kennedy'ego w USA - poinformowała oficjalna strona eksperymentu.
Nie wiadomo jeszcze ile gazu łupkowego w Polsce będzie się nadawało do wydobycia - przypominają organizatorzy konferencji w w Waszyngtonie, podczas której Polska i 16 innych państw zapoznało się z doświadczeniami USA w poszukiwaniach i eksploatacji tego gazu.
Obfite złoża wód mineralnych odkryto w Gołdapi (warmińsko-mazurskie.) Badania próbek wody pochodzącej z odwiertów mają potwierdzić czy ma ona także charakter leczniczy.
Uzależnienia od komputera i internetu rodzą się często z powodu braku więzi w rodzinie – uważa ks. kan. Józef Walusiak, który prowadzi Katolicki Ośrodek Wychowania i Resocjalizacji Młodzieży "Nadzieja" w Bielsku-Białej. Duchowny apeluje do rodziców, by jak najwięcej czasu spędzali razem ze swymi dziećmi.
Tradycyjny chiński lek na problemy z układem pokarmowym może ochronić pacjentów przed szkodliwymi skutkami chemioterapii i zwiększyć skuteczność leczenia - informuje "New Scientist" .
Odkrycie najliczniejszego znanego pozasłonecznego układu planetarnego ogłoszono we wtorek we Francji. System HD 10180 liczy co najmniej 5, a może nawet 7 planet. W tym drugim przypadku układ ten byłby podobny do Układu Słonecznego, w którym znajduje się osiem planet.
Zarzuty trzykrotnej medalistki olimpijskiej z Vancouver Justyny Kolwaczyk w stosunku do jej rywalki Marit Bjoergen podczas lutowych igrzysk w Kanadzie zapoczątkowały ostrożną debatę wśród norweskich lekarzy.
Pierwsze meteory z roju Alfa Aurygidów będzie można zobaczyć na niebie już od nocy ze środy na czwartek - poinformował PAP dr hab. Arkadiusz Olech z Centrum Astronomicznego PAN w Warszawie.
Airbus zaprezentował koncepcję pasażerskiego samolotu przyszłości – takiego, jaki ma latać w połowie XXI wieku. A może nawet wcześniej.
Jeżeli myślisz, drogi Czytelniku, że tekst, który za chwilę przeczytasz, będzie o makaronie – grubo się mylisz. Zaczniemy od makaronu, ale skończymy na światłowodach, DNA i wiszących mostach.
Przedstawiciele amerykańskiej rządowej agencji kontroli bezpieczeństwa żywności zapowiadają wycofanie z rynku kolejnych partii jajek w związku z szerzącą się epidemią zatruć bakterią salmonelli.
W Meksyku zorganizowano krajowe spotkanie poświęcone zmianom klimatycznym. Wzięło w nim udział ponad 200 osób zaangażowanych w duszpasterstwo społeczne.
Kościół włącza się w inicjatywy mające ograniczyć marnotrawienie naturalnych zasobów.
Kanadyjska Arktyka dostarcza kolejnych dowodów na ocieplanie się klimatu - entomolodzy znaleźli w tym roku osy właśnie na Dalekiej Północy.
Ilość plastiku, jaki dryfuje w wodach powierzchniowych Północnego Atlantyku, nie wzrosła wyraźnie od około dwóch dekad, choć przez ostatnie 20 lat zwiększyła się skala produkcji i wykorzystania tworzyw sztucznych, a zatem i skala, w jakiej przybywa odpadów. Na łamach tygodnika "Science" naukowcy zastanawiają się, gdzie podziewa się ta superata.
Pramatka Ewa, od której pochodzą współcześni ludzie, żyła 200 tys. lat temu - dowodzą wyniki badań opublikowane w "Theoretical Population Biology". Badania prowadzone były przez naukowców z Politechniki Śląskiej w Gliwicach i z Rice University w Teksasie.
Włochate mamuty wymarły około 4 tysięcy lat temu nie dlatego, że ludzie wybili je całkowicie, lecz dlatego, że trawiaste połacie ziemi skurczyły się na rzecz lasów - twierdzą naukowcy uniwersytetu w Durham w północnej Anglii.
Te innowacyjne zabiegi ratują życie pacjentom z wadami serca z grup najwyższego ryzyka.
Księżyc, naturalny satelita Ziemi, skurczył się w ciągu ostatnich 800 milionów lat. To zaskakujące odkrycie ogłosili w Waszyngtonie naukowcy z NASA.
Na wniosek Innuitów z Kanady oraz lobby przetwórczego, Sąd UE zawiesił częściowo obowiązujące od piątku w Unii Europejskiej embargo na produkty z fok wprowadzone, by walczyć z niehumanitarnym zabijaniem tych zwierząt.