Morze wynosi na brzeg mnóstwo zanieczyszczeń organicznych. Glony dostają się między ziarna piasku i służą za pożywienie dla bakterii i mikroorganizmów.
Spożywanie gorzkiej czekolady w umiarkowanych ilościach zmniejsza ryzyko niewydolności serca o jedną trzecią - wynika z badań, o których informuje pismo "Circulation Heart Failure".
Samotność, izolacja społeczna i brak przyjaciół ma większy wpływ na zdrowie niż palenie czy otyłość.
Psy, które pomagają polskim żołnierzom w Afganistanie otrzymały specjalne chłodzące kamizelki. Mają ułatwić im służbę w wysokich temperaturach i przy silnym nasłonecznieniu.
W arktycznej lawie mogą znajdować się najstarsze fragmenty ziemskich skał sprzed miliardów lat - informują naukowcy na łamach najnowszego numeru tygodnika "Nature".
Oglądanie superbohaterów walczących z czarnymi charakterami promuje wśród chłopców stereotyp macho, który szkodzi ich zdrowiu psychicznemu oraz relacjom, jakie tworzą w rodzinie i z przyjaciółmi - informuje serwis EurekAlert.
Bycie jedynakiem i dorastanie bez rodzeństwa wcale nie oznacza problemów z nawiązywaniem więzi społecznych w późniejszym życiu - uznali naukowcy z uniwersytetu w Ohio, których ustalenia opisuje w poniedziałek portal BBC News.
Na świecie coraz popularniejsze stają się zabezpieczenia biometryczne. Są stosowane w firmach, przy identyfikacji osób opuszczających więzienne sale widzeń czy nawet przy wchodzeniu dzieci do autobusów szkolnych. Jednak niektóre z nich z łatwością można oszukać.
Drapieżny mozazaur sprzed 85 mln lat wykorzystywał bardzo efektywny sposób pływania, przypominający technikę pływania rekinów - piszą naukowcy na łamach "Public Library of Science".
Opady występujące w ostatnich latach m.in. w Polsce są gwałtowniejsze. Burze i intensywne deszcze - jeśli już są - to trwają długo i są bardzo obfite, albo przez długi czas nie występują wcale - powiedział PAP dr hab. Robert Twardosz z Zakładu Klimatologii Uniwersytetu Jagiellońskiego.
W piątek pełnomocnik rządu ds. energetyki jądrowej Hanna Trojanowska podpisała memorandum o współpracy z Koreą Południową w dziedzinie pokojowego wykorzystania energii jądrowej. Na umowie mogą skorzystać polscy specjaliści od energetyki jądrowej.
Gleby lekkie i porowate lepiej chłoną wodę, dlatego miejscowości położone na tego typu gruntach mogą łagodniej przechodzić powodzie. Tzw. nasiąkliwość podłoża i rodzaj gruntu należą do podstawowych elementów, pozwalających prognozować skutki powodzi.
Najstarsze ślady używania narzędzi przez człowiekowatych pochodzą sprzed 3,4 mln lat - dowodzą naukowcy na podstawie odkryć dokonanych w Etiopii. Wyniki ich badań ukazały się na łamach tygodnika "Nature".
W ciągu najbliższych 10 lat Chiny wprowadzą na orbitę okołoziemską 14 satelitów meteorologicznych - informuje dziennik "Renmin Ribao".
Australia oferuje znudzonym Brytyjczykom egzotyczne zajęcia: łapanie koali, znakowanie rekinów, a nawet kiperowanie piwa. Kusi młodych ludzi przygodą, po której być może zdecydują się pozostać i zacząć nowe życie na antypodach.
Wbrew przyjętym od wielu lat poglądom, podczas udzielania pierwszej pomocy przez nieprofesjonalistę masaż serca jest znacznie skuteczniejszy od oddychania usta-usta - informuje "New England Journal of Medicine".
Tysiące pracowników w Pekinie wróciło po trzyletniej przerwie do wspólnych ćwiczeń fizycznych w rytm muzyki w zakładach pracy - poinformowały w środę państwowe media.
2010 rok jest wyjątkowy pod względem liczby rekordów temperatur w całej historii prowadzonych obserwacji - informuje londyński "Times".
W drugiej połowie nocy z 12 na 13 sierpnia wystąpią najlepsze warunki do podziwiania tegorocznego maksimum aktywności roju Perseidów - poinformował PAP dr hab. Arkadiusz Olech z Centrum Astronomicznego PAN w Warszawie.
Osoby cierpiące na depresję widzą mniejszą liczbę kolorów, a na rosyjskim Dalekim Wschodzie w obwodzie amurskim powstać ma kosmodrom.