Grę rehabilitacyjną opartą na wirtualnej rzeczywistości chcą stworzyć naukowcy z Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Opracowali oni już swój własny system umieszczanych na ciele czujników, które pozwalają odwzorowywać na komputerze ruch ciała osoby ćwiczącej.
Lisica potrafi odrzucić szczenię, norka może ugryźć w palec, a ekolodzy włamują się na fermy. Hodowanie zwierząt futerkowych nie jest łatwe. Jest za to zyskowne.
Alczyki to jedne z najliczniejszych, a zarazem najmniejszych ptaków Arktyki. Gdyby nie one i ich odchody, wiele gatunków roślin i zwierząt nie mogłoby żyć w polarnych regionach, gdzie występują. Dziś przetrwaniu ich wszystkich zagrażają zmiany klimatu.
Ciemna strona chemii.
Pekin chce, by do 2030 roku Chiny stały się światowym potentatem w dziedzinie sztucznej inteligencji. Jest ona tam m.in. wykorzystywana przez policję do walki z przestępczością. Ale rozwój inteligentnych systemów nadzoru wywołuje obawy obrońców praw człowieka.
Nigdy dotąd nie mieliśmy tak wielkich możliwości kontaktu z drugim człowiekiem. Nigdy dotąd tak wiele osób nie cierpiało z powodu samotności.
Nasze życie to nie jest telenowela, reklama telewizyjna - mówi psycholog o Bożym Narodzeniu.
- Pierwsze uroczyste obchody tego święta miały miejsce w Betlejem w IV wieku - twierdzi ks. prof. Józef Naumowicz. Jego książka "Narodziny Bożego Narodzenia" obala mity na temat świąt, do których chrześcijanie przygotowują się poprzez Adwent.
Wśród sztucznych pierwiastków szczególne miejsce zajmuje Technet.
Jakość powietrza w Polsce w poniedziałkowy poranek jest najgorsza w Europie - wynika z danych zamieszczonych na stronie internetowej Europejskiej Agencji Środowiska. Największy smog jest w centralnej i południowo-wschodniej Polsce.
Przesilenie zimowe, czyli początek astronomicznej zimy już w czwartek.
W Kalifornii, od kilku tygodni szaleją pożary lasów. W ostatnich dniach nasiliły się z powodu suchego i ciepłego wiatru...
Jej nasycone kolorami przylistki układają się w kształt gwiazdy, a zakwita w okresie świąt Bożego Narodzenia - gwiazda betlejemska, czyli inaczej poinsecja nadobna od wielu lat jest popularną rośliną ozdobną w okresie bożonarodzeniowym.
Lubimy postrzegać świat jako miejsce uporządkowane. Świat, wszechświat, rzeczywiście taki jest, ale w inny sposób, niż nam się wydaje.
Nazywa się Liu i ma nadzwyczajne zdolności; węchem wykrywa nowotwory jeszcze przed badaniami medycznymi. To suka rasy owczarek niemiecki, służąca we włoskim wojsku. W ramach eksperymentu pomaga lekarzom w szpitalu w miejscowości Castellanza na północy Włoch.
W piśmie „Environment International” ukazała się praca badaczy z University of Exeter, z której wynika, że drzewa w miejscach o wysokim zanieczyszczeniu powietrza zmniejszają liczbę hospitalizacji z powodu astmy.
Nigdy wcześniej astronomowie nie widzieli czegoś takiego. W kierunku Słońca leci obiekt, który pochodzi spoza Układu Słonecznego.
Badaczki z Uniwersytetu Medycznego w Łodzi, prof. Irena Maniecka-Bryła i dr Małgorzata Pikala, dokładnie przeanalizowały powody śmierci Polaków.
Terapie genowe to na razie wciąż niewielki margines nowoczesnej medycyny. Na listę chorób, z którymi sobie radzą, można wpisać kolejną dolegliwość. Wyjątkowo bolesną i prowadzącą do śmierci.