Szukany tag:
uporządkuj wyniki:
Od najnowszego do najstarszego | Od najstarszego do najnowszego »
Wyszukujesz w serwisie nauka.wiara.pl
wyszukaj we wszystkich serwisach wiara.pl » | wybierz inny serwis »
Karagana syberyjska, perukowiec podolski, oliwnik, rokitnik - to tylko niektóre z roślin, mogących pomóc w walce z zanieczyszczeniami i smogiem w Krakowie. O dobroczynnym wpływie zieleni mówił w środę w Krakowie botanik Stefan Gawroński z Uniwersytetu Jagiellońskiego.
Małżeństwa z długim stażem upodobniają się do siebie nawet fizycznie. Noworodki zaczynają kopiować zachowania innych już w pierwszym dniu życia. U naśladującej nas ekspedientki wydamy więcej pieniędzy. Społeczny kameleon, naśladujący zachowania innych, tkwi w każdym z nas - mówi PAP psycholog społeczny, dr Wojciech Kulesza.
E-usługi, opaska monitorująca funkcje życiowe oraz cyfrowy długopis - to nowoczesne rozwiązania testowane w Domu Pomocy Społecznej "Syrena". Są one elementem wzmocnienia systemu usług opiekuńczych nad osobami starszymi i niepełnosprawnymi na terenie Warszawy.
Departament Rolnictwa Stanów Zjednoczonych (USDA) rzuca nowe światło na energię metaboliczną orzechów włoskich.
Celem dręczenia szkolnego, bullyingu, nie jest zadanie ofierze cierpienia, ale uzyskanie kontroli nad grupą. Świadkowie, którym to nie odpowiada, mogą łatwiej pokonać agresora, jeśli wyjdą z pułapki milczenia - mówi PAP socjolog dr Agata Komendant-Brodowska.
Potrawy z popularnej obecnie kuchni staropolskiej, przygotowane wiernie według ówczesnych receptur, byłyby - zdaniem ekspertów - dzisiaj niejadalne, głównie ze względu na ogromną ilość przypraw. Jak podkreślają - na przestrzeni lat smaki ewoluowały, tak jak człowiek.
Kierowcy z niską lub niestabilną samooceną częściej podejmują zachowania agresywne na drodze. Gniew jest też częstszy u kierowców aut, którzy nie korzystają nigdy z roweru ani nie chodzą na piechotę - mówiła w rozmowie z PAP psycholog dr Aneta Przepiórka.
Alergia jest dżumą XXI wieku, w Polsce ponad 15 milionów ludzi cierpi na choroby alergiczne - powiedział PAP alergolog prof. Piotr Kuna. W miastach alergików jest pięć razy więcej niż na wsi.
Unia Europejska chce mocno ograniczyć zużycie plastikowych torebek foliowych. W teorii słuszna akcja może jednak doprowadzić do efektu odwrotnego do zamierzonego.
Na schorzenia zapalne, w tym nieswoiste zapalenia jelita, jak np. choroba Leśniowskiego-Crohna, zapada coraz więcej dzieci i młodzieży. Problem w tym, że dokładne przyczyny rozwoju tych chorób są mało poznane, co utrudnia profilaktykę - oceniają eksperci.