2010 rok jest wyjątkowy pod względem liczby rekordów temperatur w całej historii prowadzonych obserwacji - informuje londyński "Times".
W drugiej połowie nocy z 12 na 13 sierpnia wystąpią najlepsze warunki do podziwiania tegorocznego maksimum aktywności roju Perseidów - poinformował PAP dr hab. Arkadiusz Olech z Centrum Astronomicznego PAN w Warszawie.
Osoby cierpiące na depresję widzą mniejszą liczbę kolorów, a na rosyjskim Dalekim Wschodzie w obwodzie amurskim powstać ma kosmodrom.
Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) ogłosiła we wtorek koniec pandemii grypy A/H1N1, tzw. świńskiej grypy, która od kwietnia 2009 roku spowodowała ok. 18,5 tys. zgonów.
Internet zawiera niewyobrażalną liczbę informacji. W jaki więc sposób wyszukiwarki znajdują w nim akurat to, czego chcemy?
Na ulicach Bristolu pojawił się nowy model samochodu, który ma zachęcić do korzystania z nieszkodliwych dla środowiska środków komunikacji - informuje serwis BBC. Ekologiczny pojazd działa na metanie uzyskanym podczas procesu oczyszczania ścieków.
Zestaw narzędzi kosmetycznych sprzed 1800 lat został odkryty podczas prac wykopaliskowych prowadzonych na stanowisku w południowo-zachodniej Turcji - informuje serwis internetowy Hurriyet Daily News.
Goryli górskich nie znajdziemy w żadnym ogrodzie zoologicznym na świecie. Żyją tylko na wolności i jak magnes przyciągają do Afryki turystów z całego świata.
Naukowcy prowadzący prace konserwacyjne w indiańskiej fortecy Kuelap w Peru odkryli pochodzące z VII w. n.e. szczątki 79 ludzi - informuje serwis internetowy Latin American Herald Tribune.
Dwoje amerykańskich astronautów Douglas Wheelock i Tracy Caldwell Dyson wyszli w sobotę z Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (ISS), by wymienić pompę w systemie chłodzenia, która zepsuła się przed tygodniem - poinformowała agencja kosmiczna NASA.
Naukowcy stworzyli zabójczy dla chorobotwórczych bakterii, grafenowy "papier". Można go wykorzystać do produkcji antybakteryjnych bandaży, a także jako opakowanie do żywności, które pozwala dłużej zachować świeżość produktów - informuje serwis "Science Daily".
Zespół młodych naukowców z Zakładu Biofizyki Uniwersytetu Jagiellońskiego dokonał spektakularnego odkrycia, tłumaczącego niezrozumiałe dotychczas mechanizmy związane z komórkowym łańcuchem przekazywania energii i ochroną przed wolnymi rodnikami.
Polscy geolodzy w otworze badawczym na Suwalszczyźnie znaleźli wieczną zmarzlinę sprzed 13 tysięcy lat. To europejski fenomen przyrodniczy i najzimniejsze skały w Europie - poinformowali eksperci Państwowego Instytutu Geologicznego w piątek podczas konferencji prasowej w Warszawie.
Zarówno regularne niedosypianie, jak i zbyt długi sen, mają związek z wyższym ryzykiem chorób sercowo-naczyniowych - informują amerykańscy naukowcy na łamach pisma "Sleep".
Lawinowo przybywa osób uzależnionych od opalania pod sztucznymi lampami - alarmuje "Życie Warszawy".
Ponad czterdzieści susłów moręgowanych wypuścili w czwartek na łąki w Jakubowie Lubińskim (Dolnośląskie) przyrodnicy z Polskiego Towarzystwa Ochrony Przyrody "Salamandra".
Jeżeli zostaną wprowadzone niezbędne zmiany legislacyjne oraz nastąpi konieczny rozwój sieci energetycznych, to pierwszych morskich farm wiatrowych możemy się spodziewać w Polsce w ciągu najbliższych 10 lat - uważają eksperci Frost & Sullivan.
Zespół naukowców z Muzeum Brytyjskiego w Londynie odkrył na stanowisku archeologicznym w Libanie unikalną figurkę z III tysiąclecia p.n.e., przedstawiającą modlącą się postać oraz inne artefakty - informuje serwis internetowy "Daily Star".
Szczątki niewielkiego, spokrewnionego z krokodylami gada sprzed 105 mln lat, o silnie zróżnicowanych zębach i prowadzącego lądowy tryb życia, odkryto w Tanzanii - informuje "Nature".
Dopiero w poniedziałek mają być znane wyniki badań kolejnych próbek wody pobranych z kąpieliska w Świnoujściu. Zakaz kąpieli w morzu w tym kurorcie obowiązuje od soboty, kiedy w wodzie wykryto zanieczyszczenie mikrobiologiczne bakteriami coli.