Samochody napędzane elektrycznie nie są kwestią przyszłości - to teraźniejszość - mówił prezes firmy Green Stream Tadeusz Walasek podczas konferencji prasowej inaugurującej ekspozycję samochodów elektrycznych w warszawskim Muzeum Techniki.
Poznano enzym niezbędny do pokonania Wirusa Zachodniego Nilu, wirusa z grupy RNA wywołującego Gorączkę Zachodniego Nilu - informują naukowcy z USA na łamach pisma "Nature Immunology".
Nie pierwszy raz naukowcy przekonali się, że bakterie potrafią przeżyć w każdych warunkach. I nie pierwszy raz rodzi to pytanie o życie na obcych globach.
Obecność rojów mrówek na niektórych akacjach z afrykańskiej sawanny jest skuteczną ochroną dla drzew przed ich zniszczeniem przez słonie - czytamy w najnowszym "Current Biology".
Niektóre nastolatki sięgają po papierosa, aby poprawić sobie nastrój. Najnowsze badania kanadyjskie wskazują jednak, że nie jest to skuteczny sposób na złagodzenie objawów depresji, a może je wręcz nasilać - informuje pismo "Addictive Behaviors".
Naukowcy z University of Western Ontario (Kanada) opracowali metodę pomiaru poziomu stresu z ludzkiego włosa. Mierzyli w nim stężenie kortyzolu i sprawdzali wpływ jego ilości we włosie na wystąpienie ataku serca.
Jedzenie warzyw i owoców może obniżyć ryzyko zachorowania na najczęstszą odmianę raka płuc, zwłaszcza u palaczy - wynika z holenderskich badań, które publikuje pismo "Cancer Epidemiology, Biomarkers & Prevention".
Prototyp sztucznej nerki tak mały, że nadaje się do wszczepienia pacjentowi przedstawili naukowcy z University of San Francisco - informuje serwis "EurekAlert".
W Parku Narodowym "Ujście Warty" przeprowadzono pierwsze z jesiennych liczeń ptaków w tym roku. Naliczono ponad 1000 żurawi i ponad 7,5 tys. gęsi gęgawy - gatunków, dla których park jest ważnym przystankiem podczas ich wędrówek.
Ks. prof Heller komentuje twierdzenie, że Bóg nie był potrzebny do stworzenia świata.
Zmniejszenie emisji gazów cieplarnianych oraz kosztów wytwarzania energii - to główne założenia rozpoczętego w czwartek projektu "Wrocław dla klimatu". Stolica Dolnego Śląska jest pierwszym miastem w Polsce, które realizuje tego typu program.
Organizacja ochrony przyrody WWF uruchomiła w czwartek stronę internetową, na której zachęca internautów do "ryków" na rzecz żyjących na wolności tygrysów.
Dzieci z ADHD mają specjalne potrzeby edukacyjne. Nauczyciele muszą poznać metody, które pozwolą uczniom z tym schorzeniem lepiej sobie radzić w szkole - mówili psycholodzy i psychiatrzy w czwartek na konferencji prasowej w Warszawie.
Formę ekologicznej pielgrzymki obejmującej trzy kraje środkowej Europy przybrała tym razem konferencja delegatów episkopatów naszego kontynentu ds. ochrony środowiska.
1 września Cerkwie tradycji bizantyjskiej rozpoczynają rok kościelny. Przed 20 laty (w 1989) patriarcha Konstantynopola Dymitr I wybrał tę datę jako Dzień Ochrony Środowiska.
Zespół wykutych w skale dużych starożytnych wnęk oraz rzymskich i bizantyjskich miejsc pochówku z I-IV w. n.e. odkryli w południowo-zachodniej Syrii tamtejsi archeolodzy - informuje serwis internetowy Global Arab Network.
Przedstawiciele ministerstwa ochrony środowiska jednego ze stanów Australii zdecydowali się skrócić cierpienia śmiertelnie chorego wieloryba, wyrzuconego dwa tygodnie temu na plażę w zachodniej części kraju. Musieli do tego użyć materiałów wybuchowych.
Bóg nie był potrzebny do stworzenia świata a Wielki Wybuch był nieuniknioną konsekwencją praw fizyki - pisze w swojej najnowszej książce znany brytyjski fizyk Stephen Hawking.
Setki Japończyków przystąpiły do ścigania stada małp, które podejrzewa się o zranienie około 60 osób w okolicach góry Fuji - poinformowały w środę władze lokalne.
Leki mogą zniekształcać wyniki badań laboratoryjnych - zarówno zakłócając pomiar, jak i wpływając na stan organizmu - mówiły specjalistki na środowej konferencji, zorganizowanej przez Urząd Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych.